KONST / Litografier / Färglitografi 10984132
*
nr 1098 4132
Reinhold Ljunggren
(1920-2006), Sverige
Färglitografi, Reinhold Ljunggren (1920-2006), Trosaån, 293/300, motivet: 27x41
Reinhold Ljunggren, född 1920 i Vittaryd, död 2006, svensk målare och grafiker.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 27 mars 2017
kl 19:32:48
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
27/3 18:30:38
1
Vinnande bud
27/3 18:51:56
1
justering av budtak
- Konstnär/Designer
Reinhold Ljunggren
Reinhold Ljunggren, född 1920 i Vittaryd, död 2006, svensk målare och grafiker.
Läs mer om Reinhold Ljunggren
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad reinhold ljunggren svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige trosaån
-
5025 Färglitografi
Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Signerad,..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:44
*
Reinhold Ljunggren
Reinhold Ljunggren, född 1920 i Vittaryd, död 2006, svensk målare och grafiker.
Läs mer om Reinhold Ljunggren
nr 1098 4132
Reinhold Ljunggren
(1920-2006), Sverige
Färglitografi, Reinhold Ljunggren (1920-2006), Trosaån, 293/300, motivet: 27x41
Reinhold Ljunggren, född 1920 i Vittaryd, död 2006, svensk målare och grafiker.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.000 kr |
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 27 mars 2017 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
27/3 18:30:38 | 1 | Vinnande bud |
27/3 18:51:56 | 1 | justering av budtak |
- Konstnär/Designer
Reinhold Ljunggren
Reinhold Ljunggren, född 1920 i Vittaryd, död 2006, svensk mÃ¥lare och grafiker.Läs mer om Reinhold Ljunggren
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad reinhold ljunggren svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige trosaån
-
5025 Färglitografi
Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Signerad,..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:44